You are here: Home > Cebulki kwiatowe, Gatunki kwiatów, kwiaty wiosenne, Ogrody > Sasanka

Sasanka

Sasanka – oznaka nadchodzącej wiosny!

grey SasankaSasanka (Pulsatilla) to roślina z rodziny jaskrowatych, która w swym gatunku ma ponad 30 odmian. W środowisku naturalnym występują przede wszystkim na terenach górskich – europejskich i środkowo azjatyckich.

 Sasanka jest oznaką nadchodzącej wiosny. Kiedy pojawia się na łące to wszystko jasne:)

 Ta roślina to bardzo ozdobna roślina o dzwonkowatych kwiatach. W palecie barw możemy znaleźć czerwień, fiolet, purpurę i coraz częściej biel. Biała odmiana jest dość trudna w uprawie jak i najkrócej kwitnie.  Sasanki wzrastają na wysokość nawet 40 cm.

Jeśli chcesz kupić sasankę, to możesz to zrobić tutaj www.kwiatyozdobne.pl

Jakie wymagania ma sasanka?

 Sasanka lubi miejsca słoneczne i ciepłe. W przypadku sasanki należy unikać cienia. Wymagania glebowe ma niewielkie, a zakwita na glebie ciężkiej i wilgotnej. Dobra gleba to taka gleba, która zawiera mało substancji pokarmowych. Sasanki rosną nawet w kamienistych miejscach, dlatego też nadaje się do skalniaków, a ich odporność na brak wody sprawia, że doskonale się tam aklimatyzują . Warto obok sasanki wsadzić inne cebulki kwiatowe, które również zakwitną wiosną takie jak: żonkile, hiacynty lub niskie odmiany tulipanów.

Sasanka jest byliną bardzo odporna na mróz, a także na szkodniki i choroby.

 Jak sadzić sasankę?

 Cebule powinniśmy umieścić ciasno obok siebie, w wilgotnym podłożu tak, by pąki wystawały tuż ponad powierzchnią. Nie podlewajmy, bardzo łatwo, bowiem doprowadzić w ten sposób do zgnicia cebul. Cebule wsadzone do gruntu w okresie zimowym należy przykryć torfem lub słomą.

 Jak rozmnażać Sasanki?

Sasanki często rozsiewają się same. Jednakże otrzymane w ten sposób osobniki nie będą takie same jak mamy. Najlepiej rozmnożyć je przez podział kęp, wówczas otrzymamy wierne kopie.

Znaleźliście nas, szukając:  kwiat rysunek  rysunki kwiatow  kwiat szkic  sasanka  wiosenne ogrody  jak narysowac sasanke  sasanka górska  sasanka gorska zdjecia  jak narysować wiosenne kwiaty  kwiaty wiosenne łąka  sasanka rysunek  rysunek sasanki  opisz sasankę  kwiaty kwietniowe które pojawiaja się na łace  kwiaty wiosenne sasanka szkic  sasanki kwiaty symbolika  narysuj kwiaty wiosenne  jak rozmnożyć sasankę  obrazki kwiatow wiosennych  sasanka kwiat  sasanki rysunek  sasanki w ogrodzie  jak narysować sasanki  sasanka jak narysowac  szkic sasanki  agapant jakrozmnazac  szkice kwiatow sasanki  sasanka kwiat wikipedja  sasanka - ilustracja  sasanka ilustracja  sasanka obrazek  sasanka jest niewielkim kwiatem wiosennym  sasanka kwiat gdzie występuje  sasanka rysunki  sasanka sasanka jest niewielkim kwiatem wiosennym  łatwy szkic kwiatka  łatwy rysunek wiosny  wiosna w ogrodzie i na łące - obrazki  wiosna symbolika rysunki  wiosenne ogrodki kwiatowe  wiosenna łąka jak narysować  symbol wiosny szkice  symbol wiosny rysunek  sasanki łatwe do naszkicowania  sasanki obrazy  sasanki kwiaty  sasanki do naszkicowania  sasanka- obrazek  sasanka szkic  sasanka symbolika  sasanki obrazek  łatwy szkic wiosny  rysunek wiosny na łące  jak narysować łąke wiosną  jak narysować łąkę  jak narysować wiosnę szkic  jak narysowac wiosne  jak narysować szkic wiosny  jak narysować rysunek kwiaty łąki  jak narysować kwiaty wiosenne  jak narysować kwiatki nathodzącej wiosny  jak narysować kwiatka wiosennego  jak narysować kwiat sasanki  jak narysować kwiat sasanka  jak narysowa  ilustracja sasanki  ilustracja sasankę górską  gatunki kwiatów azjatyckich  cebulki wiosennych kwiatów  jak sie rysuje sasanki  kiedy wsadzamy cebulki sasaneksasanki  rysunek nadchodzącej wiosny obrazy  rysunek nadchodzącej wiosny  rysunek kwiatka sasanki  ruznne kwiaty wiosenne do narysowania  roślina sasanka  opisz kwiat sasanki  obrazy jak narysować wiosnę  obrazki wiosny  obrazki symbole wiosny  narysuj symbol wiosny  narysuj i opisz wiosennego kwiatka  narysój kwiaty wiosenne  kwiaty kwietniowe na łace  kwiaty doniczkowe symbolika  kwiatowe symbole wiosny  kwiat wiosenny sasanka  cebulki kwiaty wiosenne  

Tags: , , , ,

Leave a Reply

Optimized by SEO Ultimate