You are here: Home > Bonsai, Ogrody > Twój pierwszy ogród

Twój pierwszy ogród

Jakie znaczenie w dzisiejszych czasach ma uprawianie ogrodu? Dawniej kultura działkowców była bardzo powszechna, wiele spośród naszych babć i dziadków mieszkających w mieście miało niewielką działkę lub chociaż dobrze zachowany balkon.

Z okien zwisały bardzo popularne płomyki wiechowate, pod balkonowym sufitem podwieszona była paproć a na tarasach stały obszerne donice.

Również działki obfitowały w kwiaty ozdobne , jak też w drzewka i krzewy owocowe.

Dziś niestety tempo życia wzrasta. Starsi ludzie często nie mają siły na pielęgnację ogrodu, a młodzi pędzą za karierą. By w takich warunkach móc odpocząć w zieleni, wyjeżdżamy z miast i wykupujemy weekendy w kurortach.Nie tylko brak nam czasu, ale również pomysłu.

Jak się jednak okazuje, niespełnione marzenie o pięknym ogródku jest na wyciągnięcie ręki. Nie trzeba wydawać dużych sum, poświęcać każdej wolnej chwili ani wczytywać się w sterty poradników dla początkujących. Wystarczy trochę chęci i ktoś kto nas poprowadzi udzielając podstawowych informacji.

By w odpowiedni sposób zacząć przygodę z zielenią trzeba zdać sobie sprawę czym tak naprawdę dysponujemy. Może to być ogródek przydomowy, taras na tyłach domu lub od frontu, balkon, który dzielimy z suszarką do bielizny czy nawet parapety okienne. Każde z tych miejsc dysponuje ogromnym potencjałem do projektowania ogrodu.

Następnie musimy się zastanowić co chcemy stworzyć. Może to być gniazdko zielonych roślin, wyglądających pięknie przez cały rok a za to wymagających bardzo mało czasu i wysiłku. Takie rośliny raz wsadzone wystarczy sporadycznie podlewać. Jeśli nasze ambicje są większe, pokusić się można o prawdziwe kompozycje roślinne, które nawet jeśli z początku przerażają, z czasem ich pielęgnacja stanie się przyjemną codziennością. Cierpliwym wystarczą zakupione nasiona, tym natomiast, którzy chcą zobaczyć efekty szybciej, polecamy zakup już gotowych cebul, bulw bądź kłączy ? zwykle kupujemy je sezonowo, zimą ? kwitnące na wiosnę i lato, latem ? kwitnące jesienią.

Ciekawostka:

dla tych którzy nie pragną wielu kwiatów, i całego ogrodu, a chcieliby mieć jedną oryginalnie wyglądającą roślinę umiejscowioną w konkretnym miejscu w domu, polecamy bonsai. Drzewko to występuje w wielu gatunkach i to my decydujemy jak fantazyjny będzie miało kształt.

Znaleźliście nas, szukając:
  • gatunki kwiatow zielonych
  • miniaturka ogrodu przydomowy ogrudek ozdobny
  • nasiona na dzialke
  • SAKATA nasiona kwiaty holenderskie pl
  • twój pierwszy ogród z kwiatami

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply